Old Film Festival

logo

Aktualności

AKTUALNOŚCI

IV OLD FILM FESTIVAL Bydgoszcz 2024

Autorzy tegorocznych
wydarzeń festiwalowych

Arkadiusz Lewicki

Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Uniwersytetu Wrocławskiego.

Piotr Zwierzchowski

Profesor nauk humanistycznych, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zajmuje się historią kina polskiego.

Edward Porembny

Scenarzysta, reżyser, producent. Swoją karierę rozpoczął w Paryżu, gdzie skończył studia filmowe i artystyczne. Zrealizował ponad 50 filmów. Jest członkiem SCAM i SACD we Francji. ZAIKS, ZAPA i SFP w Polsce. IDA w USA oraz Europejskiej Akademii Filmowej.

Paweł Biliński

Adiunkt Zakładu Filmu i Mediów na Uniwersytecie Gdańskim. Zastępca Dyrektora Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy. Autor książki Kinematograf o sobie. Autotematyzm w polskim filmie fabularnym.

Dominik Wierski

Autor książki „Sport w polskim kinie 1944-1989” oraz licznych tekstów i opracowań o tematyce filmowej. Pracownik Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, koordynator AFF-Ery Filmowej i DKF "Niespodzianka", miłośnik kina, futbolu i muzyki.

Alexandra Kędra

Absolwentka i wieloletni wykładowca Akademii Muzycznej i Filmówki w Łodzi. W poszukiwaniu własnego muzycznego języka, własnej drogi artystycznej, w momencie jej znalezienia, weszła na nią i pozostaje jej wierna.