Old Film Festival

logo
AKTUALNOŚCI

OLD FILM FESTIVAL Bydgoszcz 2023 Kujawsko-Pomorskie

Magazyn filmowy

W wydaniu nr 148 - 149 grudzień 2023 - styczeń 2024 na stronie 26 znajdziemy artykuł o na temat 3 edycji Festiwalu. Zapraszamy do przeczytania:

Arkadiusz Lewicki

Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Uniwersytetu Wrocławskiego.

Piotr Zwierzchowski

Profesor nauk humanistycznych, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zajmuje się historią kina polskiego.

Paweł Biliński

Adiunkt Zakładu Filmu i Mediów na Uniwersytecie Gdańskim. Zastępca Dyrektora Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy. Autor książki Kinematograf o sobie. Autotematyzm w polskim filmie fabularnym.

Dominik Wierski

Autor książki „Sport w polskim kinie 1944-1989” oraz licznych tekstów iopracowań o tematyce filmowej. Pracownik Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, miłośnik kina, futbolu i muzyki.

Alexandra Kędra

Absolwentka i wieloletni wykładowca Akademii Muzycznej i Filmówki w Łodzi. W poszukiwaniu własnego muzycznego języka, własnej drogi artystycznej, w momencie jej znalezienia, weszła na nią i pozostaje jej wierna.

Anna Bonna

Galę Inauguracyjną i wszystkie seanse Old Film Festival poprowdzi Anna Bonna – aktorka.

Kataryniarz Marcel

Na inaugurację festiwalu 15 XI na katarynce starszej niż pierwsze filmy w historii kina zagra Marcel, bydgoszczanin, czyli Marek Jan Lewandowski. Wszędzie, gdzie się pojawi towarzyszą mu uśmiechy, a dzieci wprost go uwielbiają.

Marzenia filmowe Andrzeja Wajdy

Razem ze Stanisławem Janickim pojawi się jego najnowsza książka: ”Marzenia filmowe Andrzeja Wajdy”. Będzie można ją nabyć razem z autografem Mistrza. Ta książka to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika filmu.

Old Film Festival rozpocznie się za:

Scroll to Top